SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,9 finał wielkopolskiej edycji kampanii "Drugie życie"
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie oraz Szkoły im. I. J. Paderewskiego prowadzonego przez Edukację Lubasz odebrali dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim nagrody podczas 9. finału wojewódzkiej edycji kampanii "Drugie życie". Gratulacje laureatom złożyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim uczniom biorącym udział w kampanii zaangażowania i niezwykłej, humanistycznej postawy - mówiła wicewojewoda. - Wasza praca i pomysły przekładają się bezpośrednio na pomoc ludziom, którzy najbardziej potrzebują uwagi. Jak zauważył profesor Maciej Głyda - wojewódzki konsultant w dziedzinie transplantologii, który jest głównym ekspertem kampanii - to historie osób po przeszczepie najbardziej mobilizują młodych ludzi uczestniczących w kampanii - Te osoby są cichymi bohaterami naszej akcji. To ich historie wzruszają i napędzają do działania - zaznaczył.

Trzy najbardziej zaangażowane szkoły zostały nagrodzone czekami charytatywnymi, pięć kolejnych otrzymało wyróżnienia oraz dyplomy. Zgodnie z ideą kampanii zwycięzcy przeznaczają całą wygraną nagrodę na wybrany przez siebie cel charytatywny.

W dziewiątej edycji kampanii "Drugie życie" w Wielkopolsce wzięły udział 32 szkoły. Od października 2016 do maja 2017 roku organizatorzy działań w każdej z nich wprowadzili w życie własne pomysły promujące wiedzę o transplantacji w społeczności szkolnej i lokalnej. W trakcie trwania akcji niemal każdą z zaangażowanych szkół odwiedził lekarz transplantolog i osoba po przeszczepie. Goście rozmawiali z młodzieżą i odpowiadali na pytania dotyczące transplantacji i życia po przeszczepie.

Kampania "Drugie życie" została objęta honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Data dodania artykułu: 2017-06-08
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u