SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie Prezydenta RP z Marszałkami Sejmu i Senatu ws. referendum konstytucyjnego
Spotkanie na szczycie w Pałacu Prezydenckim było związane z referendum ws. zmian w ustawie zasadniczej. Prezydent Andrzej Duda wraz z Marszałkami Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim spotkali się po godz. 18:00 i rozmawiali ponad godzinę. - To, co najmocniej wybrzmiało w czasie spotkania z marszałkami Sejmu i Senatu, to deklaracja pana prezydenta, że podtrzymuje wolę, by referendum było przeprowadzone 11 listopada 2018 r - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Wcześniej Andrzej Duda wygłosił oświadczenie, w którym podkreślił, że konsultacje w sprawie konstytucji są dla niego bardzo ważne. Zaznaczył, że jego intencją jest, żeby w proponowanym referendum Polacy "wskazali ekspertom i politykom te kierunki, w których chcieliby, żeby był reformowany ustrój RP, te kierunki, w których chcieliby, żeby podążała nowa ustawa zasadnicza".

W jednym z ostatnich wywiadów Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślał, że idea Prezydenta dotycząca dyskusji nad zmianami w Konstytucji była "oczekiwana". - Potrzebna jest rozmowa Prezydenta z obozem rządowym, jak i wszystkimi frakcjami parlamentarnymi, by określić jak to miałoby wyglądać w praktyce. Mija całe pokolenie, należymy do UE i NATO, i trzeba się do tego odpowiednio ustosunkować - mówił Marszałek Sejmu.

Data dodania artykułu: 2017-06-09
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u