SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nauka musi stawiać na umiędzynarodowienie
Z okazji 60-lecia współpracy naukowej pomiędzy Polską Akademią Nauk (PAN) oraz Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS; Krajowym Centrum Badań Naukowych) 6 czerwca br. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się trzecie Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji.

Forum otworzyli: Aleksander Bobko, sekretarz stanu w MNISW, Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce oraz profesor Jean-Pierre Bourguignon, prezes Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council). Minister Bobko w wystąpieniu inaugurującym debatę, podkreślał konieczność większego otwierania się naukowców współpracę międzynarodową i stawianie na wzrost mobilności. „Udział w programie Horyzont 2020 to szansa na umiędzynarodowienie nauki, a także na rozwój innowacyjności i gospodarki” – mówił Aleksander Bobko.

W Forum wzięło udział niemal 200 naukowców i badaczy z Polski i Francji, którzy w jego trakcie omawiali między innymi: perspektywy współpracy naukowej w ramach programu Polonium (Horizon 2020), możliwości współpracy polsko-francuskiej w zakresie badań naukowych i innowacji, a także wyzwania i strategie rozwoju współpracy PAN z CNRS.

Organizatorami wydarzenia byli: Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNISW).

Data dodania artykułu: 2017-06-09
Autor artykułu: mat. prasowe MNiSW
stat4u