SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent odznaczył "bohaterów czasu pokoju"
Prezydent Andrzej Duda odznaczył w poniedziałek "bohaterów czasu pokoju" - osoby, które wykazały się odwagą niosąc pomoc innym, narażając swoje bezpieczeństwo. Ich postawę określił "dowodem humanizmu i człowieczeństwa", dziękował za "szlachetność".

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że wyróżnił "bohaterów czasu pokoju, ludzi którzy nieśli pomoc bliźnim, współobywatelom, nie zważając na własne interesy i bezpieczeństwo, wykonując służbę".

Dzisiaj wręczyłem też dwa ordery tym, których już pośród nas nie ma, właśnie dlatego, że służyli, byli gotowi nieść pomoc i ratunek w sytuacjach ekstremalnych i kosztowało ich to życie – wskazał prezydent.

- Z całego serca za gotowość do tego, by nieść pomoc, nie oglądając się na własne bezpieczeństwo i interesy, chciałem Państwu podziękować – powiedział Andrzej Duda. To wielki dowód humanizmu, wielki dowód człowieczeństwa, w takim niezwykłym tego słowa znaczeniu" – podkreślił. (PAP)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia.

Odznaczeni zostali:

za zasługi w ratowaniu mienia KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ pośmiertnie Marek GIRO Przemysław PIOTROWSKI

za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ por. mar. Piotr BIDZIŃSKI Ryszard CISZEWSKI Piotr DRZYMAŁA Tomasz DYNISZUK Zuzanna HONISZ Paweł KALIŃSKI Dominik KIELISZEK Sławomir KRYCZKA Antonina MARTUSZEWSKA Konrad NIGBOROWICZ Mateusz NOGAJSKI Jakub OCHNIO Mariusz OLKOWSKI Wojciech RZEPA Wojciech SIUTA Bogusław SIWIEC Marcin SOBOLEWSKI Krzysztof STACHYRZAK Ewelina SULIŃSKA Piotr SZCZERBA Emil ZIENKIEWICZ Dawid ŻABKA

Antonina Martuszewska otrzymała od Prezydenta RP tablet.

Data dodania artykułu: 2017-06-13
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u