SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Protest w Czarnej Dąbrówce
W Czarnej Dąbrówce jest realny problem. Mieszkańcy stanowczo protestują przeciwko hodowli świń, która znajduje się blisko ich domów, co nie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego Pomorski Urząd Wojewódzki, który reprezentuję oraz odpowiednie służby administracji zespolonej podjęły odpowiednie działania kontrolne - powiedział Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski otwierając konferencję prasową.

Przypomnijmy, że na początku czerwca wicewojewoda i szefowie służb zespolonych spotkali się przeciwnikami fermy tuczu trzody chlewnej w Czarnej Dąbrówce i wysłuchali ich argumentów. Mimo zaproszenia – właściciel hodowli nie pojawił się na spotkaniu. - Decyzje dotyczące przyszłości obiektów i samej działalności hodowlanej leżą po stronie samorządu – podkreślił wicewojewoda. – Stosowne działania zgodnie z obowiązującym prawem muszą podjąć wójt i starosta.

O dotychczasowych ustaleniach i prowadzonych kontrolach - dziennikarzy informowali: Wojciech Trybowski, pomorski lekarz weterynarii, Tomasz Augustyniak, szef sanepidu, Grzegorz Stosik, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, Radosław Rzepecki, dyrektor inspektoratu ochrony środowiska, Krystian Kaczmarek, szef inspekcji geodezyjnej i kartograficznej a także Danuta Makowska, szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Data dodania artykułu: 2017-06-26
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u