SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto Policji w Krapkowicach
W środę 19 lipca wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w obchodach uroczystości Święta Policji województwa opolskiego, które odbyły się w Krapkowicach. Rozpoczęły się one mszą świętą w parafii św. Mikołaja w Krapkowicach, którą sprawował Biskup Opolski Andrzej Czaja. Następnie zebrani udali się na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.

Podczas jej trwania wojewoda odznaczył Medalem za Długoletnią Służbę, postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 9 czerwca 2017r., 10 policjantów z terenu Opolszczyzny. Dwóch z nich, asp. szt. Władysław Mazur (KWP Opole) oraz Wiesław Plichta (KPP Krapkowice) odznaczeni zostali medalem złotym, natomiast pozostałe 8 osób otrzymało srebrne wyróżnienia.

-Mamy w Polsce 100 tysięcy świetnie wyszkolonych policjantów, którzy przy okazji zabezpieczenia wielu imprez, jak ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO, wykazali się najwyższym profesjonalizmem. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w swojej codziennej ciężkiej służbie ryzykują zdrowie i życie, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. – mówił Adrian Czubak

Podczas trwania Święta odczytano także list od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, w którym przedstawiono program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. Na cały program przeznaczono ponad 9 mld zł, z czego ponad 1 mld trafi do policji..

Wojewoda wręczył także pamiątkowe listy gratulacyjne dla Komendanta Wojewódzkiego Policji Jarosława Kalety oraz Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach Jarosława Żaka, na którego terenie odbyły się uroczystości.

Miłym wydarzeniem było także mianowanie 24 policjantów na wyższe stopnie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Data dodania artykułu: 2017-07-20
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u