SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polscy uczniowie nagrodzeni na Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej w Lublanie
W dniach 10-15 lipca w stolicy Słowenii odbyła się 24. Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej (CEOI 2017). Doskonale spisali się na niej reprezentanci Polski, którzy z Lublany przywieźli dwa złote i dwa srebrne medale.

Zwycięzcą konkursu został Anadi Agrawal, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, który ex aequo z reprezentantem Rumunii Andreim Popą oraz przedstawicielem Gruzji Giorgim Kldiashvilim zdobył komplet punktów. Drugi złoty medal wywalczył Mariusz Trela z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Zdobywcami srebrnych medali zostali dwaj uczniowie z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie – Jan Olkowski i Stanisław Strzelecki.

Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej jest skierowana do uczniów szkół średnich. Udział w konkursie biorą zwycięzcy zawodów, które organizowane są przez krajowe ministerstwo edukacji lub inną odpowiadająca mu instytucję. Regulaminie w olimpiadzie uczestniczą uczniowie z Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii. Dodatkowo do udziału w konkursie organizator zaprasza reprezentantów innych krajów.

Olimpiada służy pogłębianiu wiedzy informatycznej i rozwijaniu zainteresowań technologiami informatycznymi. Podczas zawodów uczniowie muszą wykazać się umiejętnościami z zakresu programowania czy analizowania problemów algorytmicznych.

To kolejny sukces naszych uczniów w finałach międzynarodowych zawodów przedmiotowych organizowanych w czasie tegorocznych wakacji. Przypomnijmy, że na 49. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (IchO) w Nakhon Pathom w Tajlandii reprezentanci Polski zdobyli cztery medale – trzy srebrne i jeden brązowy, a uczniowie z Kraśnika wywalczyli drugie miejsce na międzynarodowej olimpiadzie w zakresie robotyki w stolicy USA.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania artykułu: 2017-07-21
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u