SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,20 osób odznaczonych za zasługi dla samorządu
Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego wręczyli: Tomasz Zdzikot, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki. Podczas uroczystości w urzędzie wojewódzkim przekazano w sumie 20 odznaczeń państwowych. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele sejmiku województwa, służb zespolonych, posłowie i radni.

Odznaki otrzymali: Adam Buława, Krzysztof Górski, Józef Kaczmarek, Andrzej Krasnowolski, Katarzyna Lubiak, Jan Nowak, Katarzyna Polak, Paweł Puławski, Janina Rogg, Danuta Wawrzynkiewicz, Włodzimierz Zalewski, Alicja Żebrowska, Dariusz Figura, Robert Perkowski, Remigiusz Grodecki, Anna Drewniak, Piotr Kazimierczak, Kazimierz Mazur, Tomasz Koziński, Marek Cackowski.

Odznaczeni posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy na rzecz samorządów. W swojej pracy wykazują się obywatelską postawą na rzecz lokalnej społeczności.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego nadawana jest m.in. za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, czy też za pracę naukową, badawczą i dydaktyczną dotyczącą samorządu.

Data dodania artykułu: 2017-08-03
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u