SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto Wojska Polskiego w Krakowie
11 sierpnia br. w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, gości przywitał Dowódca Centrum Operacji Lądowych – Dowódca Komponentu Lądowego gen. bryg. Sławomir Kowalski. Podczas uroczystości dokonano dekoracji odznaczeniami resortu Ministra Obrony Narodowej „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” oraz wręczono wyróżnienia dla zasłużonych i oddanych służbie żołnierzy jak również pracowników resortu MON.

Wicewojewoda w swoim wystąpieniu podkreślił szczególne znaczenie Żołnierzy Wojska Polskiego dla Rzeczypospolitej Polskiej. Wicewojewoda, zwrócił się także do rodzin żołnierzy, które bezpośrednio odczuwają częste rozstanie przeplatane z niepokojem.

Wicewojewoda pogratulował wszystkim wyróżnionym oraz podziękował za zaangażowanie i współpracę czego ostatnim przykładem była pomoc przy organizacji Światowych Dni UNESCO. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ta współpraca nadal będzie się rozwijała.

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego skierowane do żołnierzy:

Żołnierze!

15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się bitwa, w której Armia Polska pokonała wojska bolszewickie i ocaliła niedawno odzyskaną niepodległość. Na pamiątką tego wydarzenia od 1992 roku obchodzimy w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji całej społeczności żołnierzy, spadkobiercom tradycji polskiego oręża dziękujemy za pełnioną służbę, za stanie na straży bezpieczeństwa kraju, za pełnienie ważnych misji pokojowych na całym świecie. Żołnierzom w dniu Ich Święta składamy życzenia osobistej pomyślności i satysfakcji z wypełniania odpowiedzialnej misji, jaką jest troska o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski

Data dodania artykułu: 2017-08-14
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u