SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podpisanie listu intencyjnego
Waszą decyzją o tym, żeby odbudować pamięć o tamtych dniach dzięki pomnikowi jaki tutaj stanie, przyczyniacie się do dania świadectwu prawdzie wobec całej Europy, całego świata. To będzie pomnik na miarę tej wielkiej bitwy. To będzie pomnik na miarę całej cywilizacji zachodniej, który stanie tutaj na Polach Ossowskich dzięki waszej decyzji, waszej zgodzie, waszemu poświeceniu – mówił minister Antoni Macierewicz w Ossowie.

W poniedziałek w Ossowie szef MON podpisał list intencyjny dotyczący współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojewody Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Wołominie, Gminy Wołomin i Gminy Zielonka przy realizacji przedsięwzięcia budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920. W uroczystości uczestniczył również sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk.

- Wiem, że mieszkańcy Kobyłki, Ossowa, Wołomina , tutaj i tam, gdzie padli ich bliscy, gdzie padli żołnierze których upamiętniali przez dziesiątki, myśleli i marzyli o tym, kiedy wreszcie stanie pomnik bohaterów. Przecież nie tylko bohaterów Polski, bohaterów którzy wywalczyli nam wszystkim, całemu światu lata odbudowy rzeczywistości chrześcijańskiej. Tej odbudowy dziękuj, której przetrwała cywilizacji zachodnia. Bo gdyby nie te 20 lat wolności, które dzięki Bitwie Warszawskiej Europa uzyskała, zapewne powrót do cywilizacji zachodniej już byłby albo prawie niemożliwy, albo niemożliwy w ogóle – mówił szef MON.

Na zakończenie minister Macierewicz podziękował wszystkim osobom, dzięki którym zostanie zrealizowany projekt budowy muzeum. - Nie mam słów wdzięczności, które powinny być skierowane do samorządowców, do mieszkańców miast i wsi, do was, którzy tę pamięć przechowaliście do tego czasu. Gratuluję i jestem dumny z waszej postawy.

Data dodania artykułu: 2017-08-16
Autor artykułu: mat. prasowe MON
stat4u