SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta minister Anny Zalewskiej w Baku – 41. Światowa Konferencja Skautowa
W dniach 14-17 sierpnia minister edukacji Anna Zalewska bierze udział w 41. Światowej Konferencji Skautowej w Baku, w Azerbejdżanie na zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego.

Konferencja jest najwyższą władzą Światowej Organizacji Ruchu Skautowego; składa się z delegatów z 168 krajowych organizacji skautowych. Przewiduje się uczestnictwo ponad 1600 delegatów. Główne zadania konferencji to: przyjęcie planu operacyjnego skautingu na lata 2017-2019, wybór 12 członków Światowego Komitetu Skautowego oraz podjęcie decyzji o miejscu organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r. (Polska lub Korea Płd.) i następnej konferencji światowej (Egipt lub Malezja). Przewidywany jest udział w Konferencji kilkudziesięcioosobowej delegacji z Polski.

Głównym zadaniem delegacji MEN podczas konferencji będzie udzielenie wsparcia na rzecz kandydatury Polski do organizacji XXV Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r.

Polskim kandydatem do organizacji przedsięwzięcia jest Gdańsk (Wyspa Sobieszewska). Więcej informacji w tym zakresie dostępnych jest na stronie www.polska2023.pl.

Decyzja o tym, czy XXV Światowe Jamboree Skautowe odbędzie się w Gdańsku, czy w Saemangeum w Korei Południowej zapadnie podczas konferencji 16 sierpnia br.

Data dodania artykułu: 2017-08-17
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u