SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,10 tysięcy litrów paliwa od LOTOSU
Na apel Premier RP Beaty Szydło w sprawie pomocy dla sołectwa Rytel i nadleśnictwa Lipusz, które ucierpiały podczas weekendowej nawałnicy odpowiedziały służby, administracja rządowa w terenie i spółki skarbu państwa. Wśród nich Grupa LOTOS S.A. W myśl porozumienia Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i prezesa Grupy LOTOS S.A. Marcina Jastrzębskiego, gdański koncern naftowy przekazał 10 tysięcy litrów paliwa na potrzeby akcji ratunkowej.

Do dyspozycji władz lokalnych z terenów najbardziej dotkniętych nawałnicą oddaliśmy dwie stacje paliw sieci LOTOS – w Chojnicach oraz Złotowie k. Czerska – obie położone w odległości kilkunastu kilometrów od miejscowości Rytel – mówi prezes Grupy LOTOS Marcin Jastrzębski. - Od jutra w spółce Lotos ruszy zbiórka darów dla mieszkańców terenów dotkniętych nawałnicami. W grupie kapitałowej Lotos zatrudnionych jest przeszło 5 tysięcy pracowników. Wspólnie postaramy się zebrać jak najwięcej.

- Sztab kryzysowy i wolontariusze zużywają ponad 1500 litrów benzyny dziennie, ale wciąż istnieje potrzeba udrażniania dróg dojazdowych dla wozów firm energetycznych, straży pożarnej, pomocy medycznej oraz doraźnej z żywnością i wodą pitną. Paliwo będzie udostępniane na wniosek gminnych i powiatowych centrów zarządzania kryzysowego – dodaje wojewoda Dariusz Drelich.

Paliwo potrzebne jest m.in. do pilarek oraz agregatów energetycznych podtrzymujących napięcie w strategicznych budynkach sztabu kryzysowego dla 300 wolontariuszy oraz mieszkańców, którzy najbardziej ucierpieli z powodu krytycznych warunków atmosferycznych w ubiegły weekend.

Data dodania artykułu: 2017-08-18
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u