SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier RP Beata Szydło w Chojnicach
Dziś możemy powiedzieć, że większość skutków nawałnicy została usunięta w ten sposób, że mieszkańcy mogą zacząć myśleć o normalnym funkcjonowaniu, odbudowie swoich gospodarstw - powiedziała Prezes Rady Ministrów po spotkaniu w chojnickiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze służbami, wojewodami i ministrami.

- Przede wszystkim straż pożarna była na miejscu natychmiast, zarówno z PSP jak i ochotnicy nieśli pomoc. Sukcesywnie z każdą godziną do akcji włączali się przedstawiciele kolejnych służb. Skala zniszczeń jest ogromna, ale służby stanęły na wysokości zadania – podkreślała premier.

Beacie Szydło towarzyszyli ministrowie: rodziny, pracy i polityki społecznej - Elżbieta Rafalska, spraw wewnętrznych i administracji - Mariusz Błaszczak, obrony narodowej - Antoni Macierewicz, rolnictwa i rozwoju wsi - Krzysztof Jurgiel, infrastruktury i budownictwa - Andrzej Adamczyk oraz zdrowia - Konstanty Radziwiłł. W spotkaniu uczestniczyli również: Dariusz Drelich, wojewoda pomorski i Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Data dodania artykułu: 2017-08-20
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u