SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent weźmie udział w debacie konstytucyjnej w Gdańsku
Prezydent Andrzej Duda w piątek w Gdańsku weźmie udział w debacie, która ma zainaugurować kampanię informacyjną przed referendum w sprawie zmian w konstytucji. Organizatorem dyskusji jest NSZZ "Solidarność".

Konferencja pod hasłem "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit" odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Podczas debaty zaplanowane jest wystąpienie prezydenta Dudy.

Oprócz Andrzeja Dudy w dyskusji będą uczestniczyć: wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha, prof. Jakub Stelina z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Dariusz Dudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Piotr Uziębło z Uniwersytetu Gdańskiego, były przewodniczący NSZZ "Solidarność" Marian Krzaklewski i członek prezydium Komitetu Krajowego Henryk Nakonieczny.

W konferencji weźmie też udział szef Solidarności Piotr Duda oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Przed konferencją prezydent Duda złoży kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

Po debacie zaplanowano briefing Pawła Muchy, który ma poinformować o działaniach planowanych w ramach kampanii informacyjnej przed referendum ogólnokrajowym.

Prezydent wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji w czasie uroczystości w święto Konstytucji 3 maja. Powiedział wówczas, że chce, aby referendum w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec maja zapowiedział, że zwróci się do Senatu, aby referendum odbyło się 11 listopada 2018 r. W ocenie prezydenta Polacy powinni móc wypowiedzieć się na temat obowiązującej od 20 lat konstytucji i określonego w niej modelu ustrojowego.

Data dodania artykułu: 2017-08-22
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u