SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„S” w Zakładzie Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku
Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku to kolejne przedsiębiorstwo na Pomorzu, w którym powstała organizacja związkowa NSZZ „Solidarność”. Organizacja została zawiązana 14 czerwca 2017 roku, ale już zrzesza niemal połowę zatrudnionych w zakładzie. Organizacja zawiązana została 14 czerwca 2017 roku, kieruje nią więc Tymczasowa Komisja Zakładowa.

Na czele TKZ w lęborskim zakładzie stoi Waldemar Syldatk, na co dzień mistrz zmiany hali traków i hali produkcji. Skarbnikiem Komisji została Renata Reszka, zatrudniona jako pracownik pomocniczy. Oboje są młodymi, uśmiechniętymi i pełnymi energii ludźmi. Wcześniej działali w innym związku zawodowym funkcjonującym w ich przedsiębiorstwie, ale uznali, że nie spełnia on ich oczekiwań.

– Tamten związek zrzeszał tylko pracowników z jednej grupy zawodowej. My mamy ambicję łączyć wszystkich zatrudnionych, bez względu na pion, w którym pracują. Już teraz do naszej organizacji należy 21 z 50 pracowników – mówi Waldemar Syldatk i podkreśla, że związkowcy z „S” chcą zrobić coś dobrego dla wszystkich pracowników, ale też całego przedsiębiorstwa.– Nasz zakład podlega pod Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku. Jej dyrektor, Adam Kwiatkowski pokazał, że rozumie zasady dialogu społecznego i dba o dobro pracowników. Dlatego liczymy na współpracę – dodaje przewodniczący „S” w Zakładzie Przerobu Drewna.

Renata Reszka przekonuje, że ważnym powodem decyzji o powstaniu nowej organizacji zakładowej była tożsamość i historia NSZZ „Solidarność”. – To duży związek zawodowy, warto być jego częścią. „Solidarność” zapewnia możliwości rozwoju, szkolenia, porady prawne, profesjonalną informację i inne działania – mówi skarbnik „S” w lęborskim tartaku.

Data dodania artykułu: 2017-08-24
Autor artykułu: solidarnosc.org.pl
stat4u