SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W ramach budżetu obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy będą wybierać spośród 255 wniosków
W czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili w sumie 350 wniosków, z czego 35 to projekty ogólnomiejskie. Dziś na stronie www.bo.katowice.eu zostały opublikowane wyniki weryfikacji. Na projekty pozytywnie zaopiniowane można będzie zagłosować drogą elektroniczną od 11 do 24 września.

- Łącznie spośród 350 projektów do głosowania zakwalifikowano 255 – tj. blisko 73%, z czego 232 to zadania lokalne, a 23 ogólnomiejskie. Weryfikacji nie przeszło 80 zadań lokalnych (w tym 8 ze względów formalnych) i 12 ogólnomiejskich (w tym jedno ze względów formalnych). Trzy projekty zostały włączone do innych wniosków poprzez połączenie zadań – mówi Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Głosowanie na zadania pozytywnie zweryfikowane odbędzie się w dniach 11-24 września. – W tym roku katowiczanie zdecydują, na co wydać 24,5 mln zł – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic – Otrzymaliśmy wiele ciekawych i dobrze przygotowanych wniosków. To pokazuje, że mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, co jest potrzebne w ich otoczeniu. Mam nadzieję, że poprzez liczny udział w głosowaniu mieszkańcy pokażą, że zależy im na realnym wpływaniu na swoje społeczności lokalne – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa i przypomina, że katowicki budżet obywatelski jest największy w Polsce per capita wśród miast wojewódzkich.

Wykaz zadań zakwalifikowanych do głosowania dostępny jest na stronie www.bo.katowice.eu

Data dodania artykułu: 2017-08-27
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u