SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Beata Szydło otworzyła Międzynarodowe Targi Górnictwa
Prezes Rady Ministrów Beata Szydło wzięła udział w uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

Premier Beacie Szydło towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i wicewojewoda Jan Chrząszcz.

- Dla nas, ludzi z tego regionu, górnictwo to nie tylko gospodarka, miejsce pracy, możliwość zarabiania, ale etos budowany przez wiele pokoleń. To nasze życie – mówiła podczas otwarcia targów premier Beata Szydło. Premier zapewniła, że przed polską energetyką, górnictwem jest dobra perspektywa, podkreśliła, ze chcemy budować nowoczesne technologie węglowe.

Międzynarodowe Targi Górnictwa to jedna z największych imprez branżowych w Europie. Impreza szczyci się prawie 35 latami tradycji. W tym roku, organizowane przez Polską Technikę Górniczą SA, targi potrwają do 1 września, spodziewanych jest ponad 400 wystawców.

Targi są przeglądem myśli technicznej, a zarazem możliwości ekonomicznej ekspansji. Targi promują innowacyjne rozwiązania, służące poprawie bezpieczeństwa, a także ochronie

Przyrody, m.in. prezentują tzw. Czyste Technologie Węglowe, zaprojektowane w celu poprawy skuteczności wydobycia, przeróbki, przetwarzania i utylizacji węgla, mając na uwadze minimalizację szkodliwości tych procesów dla środowiska naturalnego.

W targach bierze udział kilkuset profesjonalistów z całego świata, a wśród uczestników tegorocznej edycji będą przedstawiciele europejskiej nauki i polskiego rządu. Patronem honorowym jest Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. W ramach konferencji towarzyszącej targom przedstawi on „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce na lata 2016-2030”.

W pierwszym dniu głównym celem konferencji branżowej „Węgiel w okresie transformacji energetycznej” będzie wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy energii bez ryzyka geopolitycznego.

Data dodania artykułu: 2017-08-30
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u