SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Są pieniądze na Katedrę! Pani Premier dotrzymała słowa!
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską przekazali informację o decyzji Pani Premier Beaty Szydło o zwiększeniu budżetu będącego w dyspozycji Wojewody z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Decyzją Pani Premier Beaty Szydło z dnia 7 września 2017 roku został zwiększony budżet Wojewody Lubuskiego o kwotę 3 360 280,40 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu Kościoła Katedralnego pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej kwoty zostaną również naprawione i poddane renowacji organy, które ucierpiały w skutek akcji gaśniczej.

- To szczególnie radosna informacja dla wszystkich mieszkańców miasta, województwa oraz całej diecezji. Tej nocy, kiedy katedra płonęła Pani Premier Beata Szydło w rozmowie telefonicznej z Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską obiecała pomoc finansową na remont wieży Katedry. Dziś z radością oznajmiam: Pani Premier dotrzymała słowa! – powiedział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- Jednocześnie dziękuję pani Minister Elżbiecie Rafalskiej. To dzięki jej zaangażowania i ciągłemu monitorowaniu tej sprawy, pieniądze są tak szybko. Mam nadzieję, że dzięki nim uda się przywrócić Katedrze Gorzowskiej dawną świetność – dodał Wojewoda Lubuski.

Zarządzenie Pani Premier weszło w życie z dniem podpisania.

Data dodania artykułu: 2017-09-09
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u