SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dni Lasu czyli regionalne obchody Dnia Leśnika
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Konieczny, marszałek senior Sejmu RP Kornel Morawiecki, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, parlamentarzyści, samorządowcy, ale przede wszystkim, leśnicy z terenu województwa lubelskiego oraz goście z innych dyrekcji Lasów Państwowych wzięli udział w Regionalnych Obchodach Dnia Leśnika, które odbyły się w Jakubowicach Końskich. Organizatorem uroczystości była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Jakubowicach Konińskich w intencji leśników, następnie zgromadzeni udali się do Dworu Anna, gdzie odbyły się główne uroczystości. Święto leśników było okazją do podsumowania ich pracy, wręczenia odznaczeń wyróżniającym się pracownikom oraz do nakreślenia planów działalności na przyszłość.

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk podkreślał znaczenie pracy leśników dla kulturowej i narodowej tożsamości, która kształtowała się przez wieki - Już w XVI wieku przy polskich dworach istniała zaszczytna, dumna służba zajmująca się pielęgnacją lasów. O tym jak wielkie jest to dziedzictwo, nie tylko dla kraju, ale także dla Europy, niech świadczą wybitne poematy Pan Tadeusz czy piękny opis Puszczy Białowieskiej w Potopie, gdzie Skrzetuski ukrył swoją ukochaną Helenę. Dzięki Państwa zaangażowaniu możemy szczycić się najpiękniejszymi lasami nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w całej Europie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od dziesięcioleci służą polskim lasom. Chcę pogratulować odznaczonym i nagrodzonym w dniu dzisiejszym, za służbę dla dobra Lasów Państwowych, dla dobra Rzeczpospolitej – mówił do leśników wicewojewoda. - Pracujecie, żyjecie, oddajecie swoje zdrowie i cenny czas dla tej zielonej przestrzeni, która jest Waszym drugim domem, ale tak naprawdę, ekologia jest przecież nauką o domu, o najbliższym otoczeniu, a więc to Państwo - leśnicy, jesteście prawdziwymi ekologami, tymi którzy najlepiej wiedzą jak zadbać o to najcenniejsze dobro, którym możemy się szczycić. – zaznaczył wicewojewoda Gmitruczuk.

Data dodania artykułu: 2017-09-11
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u