SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W hołdzie strażakom poległym w akcji
11 września, minęła 16 rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Od lat tego dnia Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w województwie warmińsko-mazurskim organizuje Apel poświęcony strażakom poległym w akcji.

W uroczystości udział wzięli zarówno strażacy-ochotnicy jak i pożarnicy z Komendy Wojewódzkiej PSP. Nie zabrakło również przedstawicieli służb i instytucji. Wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego reprezentowali dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt oraz pełnomocnik Wojewody Jarosław Babalski.

Nie każdemu z nas, rycerzy świętego Floriana, dane jest żyć – mówił podczas uroczystości Grzegorz Matczyński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie. Ryzyko śmierci jest wpisane w naszą służbę. Pomnik, przed którym stoimy, oddaje cześć tym wszystkim, którzy wypełnili to ryzyko do końca – dodał Grzegorz Matczyński. W hołdzie strażakom poległym w akcji wszyscy uczestnicy Apelu zapalili znicze, a delegacja pożarników złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

Data dodania artykułu: 2017-09-13
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u