SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim ma już 60 lat
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim obchodzi w tym roku 60- cio lecie swojego istnienia. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji brała udział wicewojewoda opolski Violetta Porowska. W ramach obchodów podopieczni przygotowali Akademię, podczas której zaprezentowali przed zebranymi wybrane utwory Janusza Korczaka, m. in inscenizację lektury "Król Maciuś Pierwszy".

W ponad sześćdziesięcioletniej historii placówki w nasze mury przyjęliśmy ponad 2100 podopiecznych - mówiła dyrektor Domu Barbara Milewska rozpoczynając uroczystość. Prawie połowa z nich wróciła do swoich rodzin co uważamy za wielki sukces i naszą główną misję, czyli pomoc rodzinie - dodała.

Violetta Porowska w swoim wystąpieniu podkreślała jak ważna jest praca i wysiłek jaki podejmują na codzień pracownicy Domu Dziecka. - Państwo jesteście dla swoich podopiecznych często rodzicami. - podkreślała wyrażając jednocześnie podziw za zaangażowanie jakie pracownicy wkładają w swoją pracę.

Podopieczni otrzymali także upominki w postaci pomocy dydaktycznych i książek ufundowane przez Opolski Urząd Wojewódzki.

Data dodania artykułu: 2017-09-14
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u