SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dziupla samochodowa z luksusowymi autami skradzionymi w Wielkiej Brytanii
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG oraz z policjanci CBŚP zlikwidowali dziuplę samochodową, ukrytą w kompleksie leśnym na terenie województwa podlaskiego. Na miejscu znaleziono części i podzespoły z najnowszych mercedesów, audi, bmw i fordów skradzionych w Wielkiej Brytanii oraz zatrzymano mężczyznę, który usłyszał zarzuty paserstwa dziesięciu samochodów o łącznej wartości 2 milionów złotych.

Akcja CBŚP i NOSG była poprzedzona wielomiesięczną pracą operacyjną. Działania były prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo ustalili, że do dziupli wjeżdżały luksusowe auta, pochodzące z kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii. Po usunięciu cech identyfikacyjnych pojazdy były demontowane na części i sprzedawane, między innymi za pośrednictwem portali internetowych.

Dzięki współpracy policjantów ze specjalistami z dziedziny identyfikacji pojazdów z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, pomimo naniesionych zmian ustalono numery identyfikacyjne siedmiu mercedesów, audi, bmw oraz forda. Jak się okazało, były to w większości nowe samochody, a najstarsze auto, którego elementy znaleziono w dziupli było sześcioletnie. Funkcjonariusze, udowadniając niezgodne z prawem pochodzenie elementów samochodowych, uniemożliwili ich sprzedaż, a w efekcie nielegalny zarobek.

Podczas prowadzonych działań zatrzymano mężczyznę, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Białymstoku przedstawiono zarzuty paserstwa dziesięciu samochodów o łącznej wartości 2 milionów złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Data dodania artykułu: 2017-09-18
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u