SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
„Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” – taki tytuł nosi ekspozycja plenerowa przygotowana przez Muzeum Historii Polski z okazji obchodzonego Roku Kościuszkowskiego. W wernisażu wystawy, jaki miał miejsce w poniedziałek na terenie pawilonu wystawowego przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie uczestniczył przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Podsekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kola

Wydarzenie związane jest z ustanowieniem Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej jednym z patronów 2017 roku. Uroczysta inauguracja Roku Kościuszkowskiego odbyła się w Krakowie 24 marca, w rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wystosował okolicznościowy list do Rodaków.

„Proklamowany przez Sejm Rzeczypospolitej Rok Tadeusza Kościuszki jest okazją, aby w dwusetną rocznicę śmierci jednego z największych polskich patriotów i przywódców narodowych podkreślić ponadczasową aktualność wartości, które reprezentował” – napisał wówczas prezydent.

„Ufam, że obchody Roku Tadeusza Kościuszki przypomną osobę i zasługi patrona naszej wolności. Niech jego życie, myśl i dokonania staną się na nowo źródłem inspiracji dla Polaków oraz dla innych narodów, w historii których obecny jest bądź to sam generał Kościuszko, bądź to ideały, którym służył” – podkreślił.

Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski.

Data dodania artykułu: 2017-09-19
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u