SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Galowy koncert w Katowicach z okazji XXI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Pierwsza Dama wzięła udział w piątkowym galowym koncercie z okazji XXI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Inicjatywa posiada ogromne zasługi we wprowadzeniu polskiej kardiologii do światowej czołówki.

Nie ulega wątpliwości, że budzący szacunek postęp w leczeniu chorób serca u dzieci i dorosłych był możliwy dzięki Państwa pracy – zaznaczyła Agata Kornhauser-Duda w swoim wystąpieniu.

Pani Prezydentowa, która angażuje się w projekty związane z profilaktyką prozdrowotną oraz edukacją, zdecydowała się objąć długofalowym Patronatem Honorowym kampanię Śląskiego Centrum Chorób Serca i Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu „Zawał serca – czas to życie”. Akcja ma na celu edukację zdrowotną, a w konsekwencji – zwiększenie szansy uratowania tysięcy chorych.

– Jestem głęboko przekonana, że uda nam się osiągnąć sukces dzięki wzajemnej edukacji, wykształceniu w sobie przekonania, że wszystko zależy od nas, naszego zaangażowania i odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Trzeba zrobić to razem, by każdy otrzymał szybko skuteczną pomoc, bo „Czas to życie”, jak brzmi tytuł akcji Śląskiego Centrum Chorób Serca – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

– Bez serca nie da się żyć, dlatego musimy się o nie troszczyć – zaznaczyła Pierwsza Dama i życzyła wszystkim udanego koncertu.

Galowy koncert w wykonaniu pianisty Pawła Kowalskiego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia im. Wojciecha Kilara w Katowicach pod dyrekcją Maestro Jerzego Maksymiuka odbył się w siedzibie NOSPR. W repertuarze znalazły się utwory Wojciecha Kilara oraz Igora Strawińskiego.

XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbywa się w dniach 21-23 września 2017 roku w Katowicach. Podczas Kongresu prezentowane są najnowsze doniesienia ze świata kardiologii. Na wydarzenie składa się m.in. 400 wykładów i 125 sesji prowadzonych przez ok. 300 specjalistów z kraju i zagranicy. Organizatorzy poinformowali o 5 tys. uczestnikach wydarzenia.

Data dodania artykułu: 2017-09-23
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u