SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,42 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017
W sobotę zakończył się festiwal filmowy w Gdyni.Złote Lwy otrzymał film debiutanta Piotra Domalewskiego, "Cicha noc" „SREBRNE LWY” 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przyznano filmowi „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI” /Galeria zdjęć/

PLATYNOWE LWY, nagrodę przyznaną przez Komitet Organizacyjny Festiwalu za całokształt twórczości, odebrał reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, Jerzy Gruza.W 1983 został dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni.

Natomiast Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Telewizję Kino Polska otrzymał Łukasz Palkowski, reżyser filmu „NAJLEPSZY”.

Jak co roku gwiazdy festiwalu oraz zaproszeni goście z hotelu Mercure po czerwonym dywanie przeszli do Teatru muzycznego im.Danuty Baduszkowej gdzie ogłoszono wyniki i wręczone nagrody. Wśród gości można było zobaczyć Magdalenę Zawadzką,Barbarę Krafftównę, Danutę Stenke, Andrzeja Seweryna czy Wiktora Zborowskiego.

Oczywiście był też prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezes Rady Ministrów i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Data dodania artykułu: 2017-09-25
Autor artykułu: Włodzimierz Tkaczyk
stat4u