SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pierwszy BitCamp w Bydgoszczy za nami
W piątek, 4 kwietnia br., na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyła się konferencja, która zgromadziła ponad 50 pasjonatów nowych technologii. BitCamp jest inicjatywą firm należących do Bydgoskiego Klastra IT i będzie odbywać się cyklicznie.
Uczestników spotkania przywitała prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska, która pochwaliła ideę organizacji tego typu spotkań, nie tylko za ich wartość merytoryczną, ale również za integrację lokalnego środowiska IT.

Podczas konferencji Adam Kruszewski z firmy T Komp opowiadał o wielu językach programowania, Artur Szatkowski z Bazy i Systemy Bankowe przedstawił jak testować napisany kod, a na zakończenie Przemysław Świątek z SDL przybliżył słuchaczom język strukturalny XML oraz jego zastosowanie. Luźna formuła spotkań pozwala na zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń z prelegentami oraz innymi uczestnikami BitCampu.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 9 maja 2014 r. Organizatorami spotkań BitCamp są: Alcatel – Lucent, Atos , Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Bazy i Systemy Bankowe, Bydgoski Klaster IT, Eximo Project, SDL, S.O.S. P.M. Wesołowskcy, T Komp oraz Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy.

Więcej wiadomości z Bydgoszczy : TUTAJ

Data dodania artykułu: 2014-04-07
Autor artykułu: źródło- www.bydgoszcz.pl
stat4u