SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,INAUGURACJA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM
Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października br. z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Zgormadzonych powitał rektor uczelni prof. Sylwester Czopek, który przedstawił zadania zaplanowane do realizacji na rok akademicki 2017/2018. Gościem honorowym uroczystości był sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Aleksander Bobko, który w swoim wystąpieniu zaprezentował strategię rozwoju nauki w Polsce.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do studentów – nie tylko jako Wojewoda, ale także jako osoba będąca częścią uniwersyteckiej wspólnoty, mówiąc, że jest to dla niej powód do dumy. Przekazała życzenia, by czas studiów był czasem pełnym zaangażowania, bowiem to w rękach studentów leży przyszłość nie tylko Podkarpacia, ale całego kraju. Podkreśliła także, że Uniwersytet Rzeszowski dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz otwarciu społeczności akademickiej na problemy współczesnego świata, wspiera działania rozwojowe naszego regionu.

W ramach inauguracji odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku. Wręczono również odznaczenia, medale oraz Laury Rektora. Wykład inauguracyjny pt. „O czym śpiewają ptaki” wygłosiła dr hab. Ewa Węgrzyn prof. UR.

Data dodania artykułu: 2017-10-05
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u