SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego w ZSP nr 2
Dnia 4 października 2017 roku w rumskim Hipolicie odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego w nowo powstającym budynku.

Dokument podpisali: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski, Dyrektor ZSP nr 2 Halina Filińska, przedstawiciele firmy „Volfram” – wykonawcy budowy oraz liczni goście reprezentujących m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Kuratorium w Gdańsku, Centrum Edukacji Nauczycieli i Pracodawców.

Akt poświęcono i umieszczono w specjalnej tubie wraz z aktualną gazetą, ozdobną szkolną tarczą, zdjęciem obecnej szkoły oraz Rady Pedagogicznej i wmurowano w ścianę nowego budynku. Zebrani goście mogli zobaczyć jak postępują prace na budowie, która ma zakończyć się do 15 grudnia 2017 roku. W nowym obiekcie powstanie 5 nowych pracowni zawodowych, przeznaczonych głównie dla uczniów klas logistycznych i spedytorskich. Rozbudowa ZSP nr 2 w Rumi, podobnie jak 3 innych szkół powiatowych, realizowana jest w ramach projektu: „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wejherowskim poprzez rozbudowę i doposażenie infrastruktury publicznych ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w ramach przedsięwzięcia strategicznego – Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynku pracy”.

Projekt dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: w ramach działania 4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Data dodania artykułu: 2017-10-11
Autor artykułu: Danuta Necel-Lewandowska
stat4u