SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,











Otwarcie komisariatu w Dopiewie
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann razem z komendantem wojewódzkim policji inspektorem Piotrem Mąką otworzył dziś nowy komisariat w Dopiewie. W podpoznańskiej siedzibie pracować będzie całodobowo 24 funkcjonariuszy.

Do tej pory w miejscowości służyli dzielnicowi związani służbowo z komisariatem w Tarnowie Podgórnym. Nowoczesny, wybudowany od podstaw budynek, powstał z finansów powiatu, gminy i policji. Posterunek ma umożliwić mieszkańcom rozbudowującego się Dopiewa bezpośredni kontakt z policjantami. - To już kolejny komisariat, który pojawił się w naszym województwie. Jestem przekonany, że przyczyni się do większego bezpieczeństwa w gminie - mówi wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Budowa komisariatu wpisuje się w Program Modernizacji Służb Mundurowych, którego celem jest zwiększenie skuteczności działania policji. Program przewiduje realizację inwestycji budowlanych - budowę nowych i przebudowę starych budynków, wymianę sprzętu i wyposażenia oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

Data dodania artykułu: 2017-10-12
Autor artykułu: Wielkopolski UW
























stat4u