SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gaudeamus na UKW
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zainaugurował rok akademicki 2017/2018. Podczas uroczystości w sali koncertowej Copernicanum wicewojewoda Józef Ramlau zaapelował do studentów, aby w myśleniu o przyszłości nie eliminowali możliwości pozostania i pracowania dla dobra regionu.

Cieszę się również, że bydgoski uniwersytet zagospodarowuje pole z pozostałymi uczelniami w regionie. Takimi działaniami, daje przykład, jak współpracować, mądrze współpracować, aby osiągnąć sukces i stawić czoła wyzwaniu współczesności – dodał wicewojewoda.

Wcześniej rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny w swoim wystąpieniu odniósł się do przemian szkolnictwa wyższego w Polsce i wejściu w życie ustawy 2.0. Podkreślał, że UKW dobrze wypełnia rolę przewidzianą przez tę ustawę dla publicznej uczelni wyższej. Przedstawiając sukcesy uczelni w minionym roku, przypomniał o zacieśnianiu współpracy między uczelniami publicznymi regionu, zwłaszcza między UKW a UTP, która może zaowocować stworzeniem w nieodległym czasie bydgoskiego związku uczelni UTP i UKW. Zapowiedział też otwarcie wkrótce nowego kierunku studiów: prawo w biznesie.

Podczas uroczystości list ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina odczytał szef jego gabinetu politycznego Piotr Ziółkowski, a po immatrykulacji studentów i doktorantów wykład inauguracyjny „Tradycja Uniwersytetu w kulturze ponowoczesnej” wygłosił dr hab. Piotr Kostyło.

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego stanowiło okazję do wręczenia wyróżnień. Wicewojewoda i rektor UKW uhonorowali zasłużonych pracowników uczelni srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi oraz medalami Za Długoletnią Służbę. Złotą odznakę „Za zasługi dla Sportu” otrzymał dr hab. Krzysztof Buśko. W tym roku po raz pierwszy wręczono także nagrody naukowe, statuetki „Od Studenta do Profesora” i wyróżnienia Gloria Victoribus.

Uroczystość zakończył minikoncert fortepianowy w wykonaniu Justyny Jażdżyk z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.

Data dodania artykułu: 2017-10-12
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u