SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Koncertowe „Gaudeamus” w Akademii Muzycznej
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zainaugurowała nowy rok akademicki 2017/2018. W uroczystości w Sali koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a uczestniczyli wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, a także Wanda Zwinogrodzka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która odczytała list od wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Najważniejszymi postaciami inauguracji byli jednak nowoprzyjęci studenci I roku. Serdecznie witał ich rektor Akademii Muzycznej – prof. dr hab. Cezary Sanecki. – To od was zależy, czy słowa kultura, muzyka i sztuka będą pisane wielką literą czy może w cudzysłowie – mówił do żaków przestrzegając przed łatwymi wyborami i artystyczną drogą na skróty.

Studentów powitał również wicewojewoda Karol Młynarczyk. Życzył im realizacji artystycznych pomysłów, sukcesów na swojej drodze i wytrwałości. – Przypomnę słowa Adama Mickiewicza – mówił Karol Młynarczyk. – Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Część oficjalną zakończyło odśpiewanie tradycyjnego „Gaudeamus” i koncert towarzyszący. Swoje umiejętności zaprezentował baryton Arkadiusz Anyszka, przed którym otwiera się droga do poważnej kariery i który już teraz występuje w wymagających rolach w kilku polskich operach. Towarzyszyła mu Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi, pod dyrekcją Marcina Wolniewskiego.

Data dodania artykułu: 2017-10-12
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u