SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Najlepsi nauczyciele wyróżnieni
Ponad 260 medali Komisji Edukacji Narodowej, 55 nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz prawie 100 nagród Śląskiego Kuratora Oświaty – tak uhonorowani zostali dzisiaj najlepsi nauczyciele i pracownicy oświaty z województwa.

W uroczystości, która odbyła w trzech turach, brał udział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, śląsku kurator oświaty Urszula Bauer, a także dyrektorzy szkół i przedstawiciele związków zawodowych.

- Chciałem bardzo serdecznie państwu podziękować za to, co robicie na co dzień, za ten wkład w naukę dzieci, młodzieży. Jesteście tak naprawdę dyrygentami, trenerami umysłów młodych ludzi – zwrócił się do nauczycieli wicewojewoda Trepka, doceniając ich codzienny trud i pracę.

Nauczycielom dziękowała także Urszula Bauer, śląski kurator oświaty. - Dziękuję wam za to, że kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt, lat temu podjęliście tą decyzję o tym, żeby wykonywać zawód nauczyciela. To była bardzo trafna decyzja. Dzisiejszy dzień to pokazuje – spełniliście się jako nauczyciele, jako wychowawcy, jako pedagodzy. Sukcesy waszych uczniów, ich osiągnięcia w nauce, ale również zdobywanie laurów w konkursach, które doceniają talent młodych ludzi, to również państwa zasługa i państwa praca (…) Praca nauczyciela to taki zawód, który wymaga zaangażowania emocjonalnego. Na chłodno tutaj nic się nie zdziała. Trzeba wejść w interakcję z młodym człowiekiem, trzeba to zrozumieć i dać z siebie bardzo, bardzo wiele – podkreśliła kurator Bauer.

Ustanowiony w 1956 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej to odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej za wyjątkowe zasługi dla oświaty i wychowania. Patronat nad tym wyróżnieniem sprawuje Komisja Edukacji Narodowej, będąca pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce, a zarazem pierwszą taką instytucją w Europie. To właśnie w rocznicę powstania Komisji, 14 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, nazywany też Dniem Nauczyciela.

Data dodania artykułu: 2017-10-17
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u