SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rozładunek niemal 80 tysięcy ton węgla w porcie
Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia przypłynęło z Australii ponad 79 000 ton węgla koksującego. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwają prace przy rozładunku tego surowca, który trafi następnie do hut na południu Polski.

Statek wyładowywany jest za pomocą żurawi chwytakowo-hakowych. Dzięki doświadczeniu pracowników MTMG operacja przebiega szybko i z zachowaniem wszystkich wymaganych norm.

Ładunek przypłynął do Gdyni na statku Cape Armeria. Jednostka ma 291,98 m długości, 45 m szerokości oraz 11,9 m zanurzenia. Masowiec zbudowany w 2013 r. pływa pod panamską banderą, a jego nośność to ponad 181 tysięcy ton. Dla porównania, do tej pory największym masowcem, jaki zawinął do MTMG, był Frontier Jacaranda o nośności 182 757 t.

Morski Terminal Masowy Gdynia usytuowany jest przy głównym wejściu do portu gdyńskiego i posiada bezpośrednie połączenie z systemem komunikacji kolejowej i drogowej. W strukturze Portu Gdynia MTMG pełni rolę terminalu uniwersalnego, świadcząc usługi przeładunkowe, składowania, big-bagowania i sortowania wszelkich ładunków masowych występujących w obrocie portowo-morskim.

Terminal pracuje 24 godziny na dobę i oferuje obsługę: węgla i koksu, zbóż i pasz, rud, innych ładunków masowych suchych i płynnych (w tym chemikaliów różnych klas), ropy i przetworów naftowych oraz drobnicy - zawsze z zastosowaniem proekologicznych technologii przeładunku.

Podkreśleniem jakości oraz możliwości MTMG są prestiżowe wyróżnienia, takie jak Gazele Biznesu oraz Diamenty Forbesa.

Data dodania artykułu: 2017-10-22
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u