SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie Posterunku Policji w Lubniewicach i Młodzi Bohaterowie
W Lubniewicach otwarto siedzibę Posterunku Policji Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. W trakcie uroczystości nagrodzono również czterech lubuskich „Młodych bohaterów”. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Kiedy Pani Premier Beata Szydło wygłaszała swoje expose w parlamencie dwa lata temu, mówiła wówczas, że bezpieczeństwo naszych rodaków jest jednym z priorytetów rządu. Otwarcie posterunku policji w Lubniewicach, jako szóstego już w województwie lubuskim, jest doskonałym przykładem jego realizacji – mówił Wojewoda Lubuski. Wojewoda zaznaczył, że przywracanie posterunków policji jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców i ma służyć zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Podczas otwarcia Posterunku Policji w Lubniewicach odbyło się symboliczne przekazanie klucza Kierownikowi Posterunku przez Zastępcę Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helenę Michalak. Następnie na ręce kierownika przekazano kluczyki do nowego radiowozu. - Polska Policja konsekwentnie, od dwóch miesięcy realizuje dwa kluczowe projekty: Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i Reaktywację Posterunków Policji. Robimy to po to by każdy obywatel czuł się bezpiecznie. – podkreśliła nadinsp. Helena Michalak.

Łącznie z Posterunkiem Policji w Lubniewicach, od 2016 roku w województwie lubuskim, oddanych ponownie do użytku zostało sześć posterunków. Wcześniej do dyspozycji mieszkańców przywrócono jednostki w Dobiegniewie, Kargowej, Szlichtyngowej, Zbąszynku i Przytocznej.

Młodzi Bohaterowie

Po uroczystym otwarciu posterunku uhonorowano czworo lubuskich Młodych Bohaterów. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Wojewoda Lubuski wręczył wyróżnionym medale, certyfikaty oraz nagrody rzeczowe. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak również wręczyli nagrody i pogratulowali uhonorowanym dzieciom.

- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak postanowił nagradzać bohaterskie i godne naśladowania postawy. Często są to rzeczy wprost niewiarygodne. Młodzi ludzie potrafią nieść pomoc potrzebującym często ratując ich życie. Potrafią wezwać pomoc i ostrzec przed niebezpieczeństwem. Gratulacje należą się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Bez promowania takiej postawy w domu i bez przygotowania do niesienia pomocy, nie byłoby dzisiejszego sukcesu - powiedział Wojewoda Lubuski zwracając się do wyróżnionych dzieci i ich opiekunów.

Nagrodzeni Młodzi Bohaterowie:

Ośmioletnia Zuzanna z Babimostu, która 6 stycznia 2017 roku poinstruowana telefonicznie przez tatę, udzieliła pomocy nieprzytomnej mamie, ratując jej życie.

Ośmioletni Maciej z Gorzowa Wielkopolskiego, który 1 lipca 2017 roku zauważył dym wydobywający się z dachu gorzowskiej Katedry. Dzięki czujności Macieja Straż Pożarna szybko dotarła na miejsce zdarzenia.

Dziewięcioletni Oskar z Kostrzyna, który 26 lipca 2017 roku w miejscowości Sokółka pomógł starszej kobiecie, zaatakowanej i okradzionej przez nieznanego sprawcę.

Dwunastoletni Igor ze Zbąszynka, który 17 listopada 2016 roku zauważył leżącego na ulicy mężczyznę i udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej ratując mu zdrowie i życie.

Data dodania artykułu: 2017-10-23
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u