SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Powitanie komendanta lubuskich strażaków
W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się oficjalne powitanie nowego Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP młodszego brygadiera Patryka Maruszaka.

Młodszy brygadier Patryk Maruszak 28 października br. objął stanowisko Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Powołanie na stanowisko w siedzibie MSWiA wręczył mu Wiceminister Jarosław Zieliński, w imieniu ministra Mariusza Błaszczaka.

W oficjalnym powitaniu nowego komendanta udział wzięła m.in. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

– To ważny dzień dla województwa lubuskiego i jego mieszkańców. Dowodzenie formacją tak ważną, jak Państwowa Straż Pożarna przejmuje nowy i bardzo młody człowiek. Jestem przekonany, że profesjonalne przygotowanie, wiedza i mimo młodego wieku duże doświadczenie zagwarantują, że Państwowa Straż Pożarna dalej będzie cieszyła się najwyższym zaufaniem społecznym – powiedział Wojewoda Lubuski.

Wojewoda pokreślił, że współpraca z Państwową Strażą Pożarną pozwala na zapewnianie mieszkańcom bezpieczeństwa. – To zaufanie to wynik ogromnego zaangażowania, ciężkiej pracy i profesjonalizmu. Jako wojewoda odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców regionu miałem dwukrotnie okazję przekonać się o tym, jak bardzo na to zaufanie zasługujecie. To rok ubiegły, kiedy mieliśmy największą od czasów powojennych epidemię ptasiej grypy oraz ostatni czas, gdy orkan Ksawery nawiedził nasze województwo. Już wtedy miałem okazję pracować z obecnym panem komendantem i minimalizować straty wszystkich tych wydarzeń. Osoby, które odwiedzały wtedy nasze województwo były pod wrażeniem działań służb. Bez dobrej współpracy ze trudno byłoby realizować powierzone nam te zadania.

Młodszy brygadier mgr inż. poż. Patryk Maruszak pełni służbę w ochronie przeciwpożarowej od 2000 r. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W przeszłości pełnił służbę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Komendzie Głównej PSP, a od 2011 r. związany jest z Komendą Wojewódzką PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Od 1 października 2016 r. pełnił funkcję komendanta miejskiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim, a w ostatnim czasie był pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie pełnienia służby w KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim brał udział w organizacji i zabezpieczeniu m.in. Światowych Dni Młodzieży 2016.

Data dodania artykułu: 2017-11-02
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u