SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,WSSE z nową siedzibą w Opolu
Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” w Opolu zostało dziś oficjalnie otwarte. W uroczystości tej udział wzięła m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Od 3 listopada wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani inwestycją na ternie WSSE, będą mogli skorzystać z pomocy pracowników zamiejscowego biura przy ul. Spychalskiego 1 A w Opolu. Jego pracownicy pomogą również w kontakcie z administracją oraz uczelniami wyższymi na terenie województwa.

Na dzisiejszej uroczystości otwarcia biura, głos zabrała Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, która zwróciła uwagę na szereg udogodnień dla przedsiębiorców, które przygotował resort. Podkreśliła również istotę zmian w polityce strefowej. - Strefy, które powstały na początku transformacji ustrojowej, miały na celu redukcję bezrobocia i tworzenie nowych inwestycji w postkomunistycznej gospodarce. Ta rola powoli się wyczerpuje. Chcemy za sprawą nowej ustawy sprawić, aby Polska jako całość była atrakcyjna dla inwestorów, nie tylko zagranicznych, ale także dla inwestycji rodzimych. Dlatego w nowej ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych pochylamy się nad małymi i średnimi przedsiębiorcami, dla których strefy w ciągu ostatnich lat były tak naprawdę zamknięte. Dajemy im specjalny przywilej, aby i one mogły lokować się na terenach strefowych - mówi wiceminister rozwoju.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska wskazała na znacząca rolę Rządu RP w rozwoju Opolszczyzny. Jako przykład podała m.in. poszerzenie obszaru, na którym funkcjonują w naszym województwie strefy ekonomiczne.

Podobnego zdania jest Maciej Badora, prezes WSSE „INVEST PARK”, który komentuje, że nie przypadkowym jest iż biuro zamiejscowe spółki utworzone zostało właśnie w stolicy naszego regionu. - Południe Opolszczyzny jest miejscem, które nadal wymaga szczególnie intensywnej pracy, aby wzmacniać te impulsy, które przyczynią się do wzrostu inwestycji. To są podstawowe przyczyny, dla których zdecydowaliśmy się, aby to biuro w Opolu ponownie otworzyć – mówił.

Przypomnijmy, że WSSE „INVEST PARK” zajmuje na terenie województwa opolskiego 800 ha terenu, z czego zajęte jest już 300 ha. Biuro spółki w Opolu będzie czynne w dni robocze od 8.00 – 16.00.

Data dodania artykułu: 2017-11-05
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u