SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zmiany w ustawie przywrócą sprawiedliwość
Konsultacje dotyczące projektu przewidującego pozbawienia stopni m.in. Wojciecha Jaruzelskiego dobiegają końca. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni dokument trafi na Radę Ministrów, a następnie do parlamentu, który szybko uchwali zmianę - powiedział PAP sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk.

Jak tłumaczył do dzisiaj jest wiele osób, które były bezpośrednio zaangażowane w działania organów bezpieczeństwa państwa, w tym np. w działania informacji wojskowej, która jest jedną z najbardziej mrocznych służb wywodząca się bezpośrednio z wywiadu sowieckiego, wojskowego, noszą stopnie oficerskie. - To są osoby odpowiedzialne za represje podziemia niepodległościowego, to są osoby odpowiedzialne za śmierć wielu polskich patriotów. Pozbawienie ich stopni wojskowych jest elementarnym przywracaniem sprawiedliwości - podkreślił wiceszef MON.

Wiceminister Dworczyk wskazał, że w myśl propozycji stopni oficerskich pozbawiane będą osoby, które będąc w organach bezpieczeństwa państwa działały na szkodę państwa polskiego, działały na rzecz podtrzymywania reżimu komunistycznego. Zaznaczył jednocześnie, że każdy przypadek miałby być rozpatrywany indywidualnie.

źródło: PAP

Data dodania artykułu: 2017-11-11
Autor artykułu: mat. prasowe MON
stat4u