SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,37. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży
Zakończył się 37. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Przez dwa dni, 18 i 19 listopada br., ponad 600 uczestników z całego kraju prezentowało swoje umiejętności wokalne

Laureaci konkursu otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony. Najlepsze z zespołów zostały wyróżnione nagrodami Ministra Edukacji Narodowej (Grand Prix – pianino elektroniczne) oraz Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pełna lista laureatów konkursu jest dostępna na stronie http://www.chory.palac.bydgoszcz.pl/

Podsumowaniem konkursu był uroczysty koncert galowy w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego zaprezentowano widowisko multimedialne. Wszyscy uczestnicy odśpiewali także Gaude Mater Polonia oraz hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży.

Podczas pierwszego dnia przesłuchań zorganizowano także bezpłatne warsztaty dla dyrygentów, nauczycieli muzyki i bydgoskich pedagogów. Tematem przewodnim zajęć było „Rozśpiewanie jako forma kształcenia wokalnego”.

Konkurs Chórów a Cappella przyczynia się do uwrażliwienia dzieci i młodzieży na piękno śpiewu chóralnego oraz do popularyzowania tej formy twórczości artystycznej. Stwarza również okazję młodym ludziom do dzielenia się swoimi muzycznymi pasjami i talentami.

Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Data dodania artykułu: 2017-11-23
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u