SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowoczesny i specjalistyczny – powstaje nowy szpital MSWiA w Kielcach
Minister Mariusz Błaszczak odwiedził w czwartek (30 listopada) teren budowy nowego szpitala wielospecjalistycznego MSWiA w Kielcach. Dzięki inwestycji powstanie nowy pięciokondygnacyjny budynek szpitalny, do którego m.in. zostaną przeniesione wszystkie oddziały szpitalne funkcjonujące obecnie w starym budynku.

W nowym budynku możliwe będzie przyjęcie większej liczby pacjentów oraz rozszerzenie działalności w zakresie leczenia szpitalnego oraz działalności diagnostycznej. Równocześnie trwa także rozbudowa polikliniki.

Budowa, która jest finansowana za środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Prace postępują w bardzo dobrym tempie. Zakończenie robót budowlanych przewidywane jest na koniec 2018 roku, zaś wyposażenie i oddanie do dyspozycji służb medycznych i pacjentów w 2019 r. Zbiegnie się to z 70-leciem powołania Szpitala ZOZ MSWiA w Kielcach.

Obecnie szpital MSWiA w Kielcach składa się 3 oddziałów:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii;

Oddział Chirurgii Ogólnej (z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Pododdziałem Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu);

Oddział Chorób Wewnętrznych (z Pododdziałem Gastroenterologicznym).

Pracuje w nim prawie 30 lekarzy oraz 80 pielęgniarek. W ciągu ostatnich dwóch lat szpital uzyskał ponad 15 mln zł dotacji z MSWiA.

Data dodania artykułu: 2017-12-01
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u