SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2017" dla drużyny SA PSP w Krakowie
IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2017" dla drużyny SA PSP Kraków, okazał się być w dosłownym słowa tego znaczeniu, MISTRZOWSKI!

Turniej rozegrano 9 grudnia 2017 roku w szybie imienia Mikołaja Daniłowicza w Kopalni Soli w Wieliczce, który powstał na przełomie lat 1635 - 1640.

Każda startująca drużyna składa się z trzech osób, które po sygnale sędziego startowego, miały za zadanie jak najszybsze pokonanie zaplanowanej przez organizatorów trasy. Składało się na nią pokonanie schodów przy szybie, wejście po drabinie na klatkę schodową i bieg w górę po schodach w stronę mety. W sumie uczestnicy mieli do pokonania 90 podestów i 650 schodów. Dodatkowym utrudnieniem i obciążeniem dla zawodników był wymóg startu w pełnym umundurowaniu specjalnym wraz ze środkami ochrony indywidulanej (rękawice, kominiarka, buty strażackie, hełm) oraz korzystania z aparatu powietrznego, czyli sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Reprezentacja Szkoły zwyciężyła w dwóch klasyfikacjach, tj. ogólnej i jednostek PSP, deklasując wszystkich 108 konkurentów, a wicelidera – Szkołę Główną Służby Pożarniczej z Warszawy - wyprzedzając aż o blisko 15 sekund! Oficjalny, ustanowiony przez naszych MISTRZÓW, nowy rekord toru to 4:17.35 !

Zwycięski zespół stanowili:

- mł.asp.Kamil Kolanowski - opiekun drużyny;

- mł.ogn. Krzysztof Nosal - trener drużyny;

- kdt Konrad Dziedzic;

- kdt Michał Oleksy;

- kdt Maciej Bielawiec;

- kdt Mateusz Radzikowski.

Wszystkim reprezentantom dziękujemy za trud i litry wylanego na treningach potu, serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia i samych wysokich lokat w kolejnych startach.

Data dodania artykułu: 2017-12-15
Autor artykułu: mswia.gov.pl/mł.kpt. Bartłomiej Gajda
stat4u