SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jubileusz Klubu Sportowego Posnania
Najstarszy poznański klub sportowy Posnania obchodzi w tym roku 110-lecie istnienia. W uroczystym jubileuszu, który odbył się w auli Politechniki Poznańskiej, udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Klub Sportowy Posnania został założony w 1907 roku i może pochwalić się rzeszą wychowanków, którzy zdobywali medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski. Spotkanie w auli Politechniki Poznańskiej było także okazją do przypomnienia klubowych sukcesów. W trakcie uroczystości wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła Krzyże Zasługi. Odznaczenia, na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, nadał prezydent RP Andrzej Duda za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu.

Złoty Krzyż Zasługi nadany został Marioli Abrahamczyk, wioślarce, olimpijce i dziesięciokrotnej mistrzyni Polski, która z klubem Posnania związała się także jako trenerka. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Marcin Grzybowski, Jacek Heneczkowski, Michał Kudła, Bartosz Stabno, Paweł Szczepaniak, Wiktor Chabel i Maciej Hoffmann.

Data dodania artykułu: 2017-12-31
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u