SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie nowego gmachu sądu w Radomiu
W Radomiu odbyło się 11 stycznia uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego i Rejonowego. W wydarzeniu wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

- To imponującym gmach, na miarę XXI wieku – podkreślił wiceminister.

Jak zaznaczył, otwarcie nowego obiektu jest potwierdzeniem dobrej passy dla inwestycji w wymiarze sprawiedliwości, która obejmuje apelację lubelską.

- Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję spotkać się przy okazji otwarcia gmachu sądu w Siedlcach, a za kilka miesięcy mam nadzieję, że będzie mi dane uczestniczyć w podobnym spotkaniu w Zamościu" – powiedział Łukasz Piebiak.

W budynku o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych usytuowano dwa sądy – okręgowy i rejonowy. Znajdują się tu 33 sale rozpraw z przylegającymi do nich pokojami narad i pokojami dla świadków. Dwie sale wyposażone zostały w kuloodporne kabiny dla niebezpiecznych oskarżonych. W gmachu są też dwa zespoły pomieszczeń dla tymczasowo aresztowanych, wraz z garażami dla konwojów, czytelnia akt, przyjazny pokój do przesłuchań dzieci, a także odrębne pokoje dla prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i ławników.

Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 81 mln zł. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycji wymiaru sprawiedliwości.

Data dodania artykułu: 2018-01-13
Autor artykułu: mat. prasowe MS
stat4u