SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stypendia Miasta Shenzhen przyznane w Poznaniu
Wyłonione zostały dwie laureatki stypendiów partnerskiego miasta Poznania - Shenzhen (Chiny) na posiedzeniu komisji konkursowej w dniu 9 kwietnia 2014 r.
Pierwszy etap otwartego konkursu, tj. nabór i analizę podań, przeprowadziła od 21 lutego do 19 marca 2014 r. Komisja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na ogłoszenie zamieszczone na stronach internetowych UAM i Miasta Poznania odpowiedziało 11 osób. Spośród nich, do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało czterech kandydatów.

Drugim i zarazem ostatnim etapem rekrutacji były rozmowy kwalifikacyjne, jakie wspólna komisja przeprowadziła 9 kwietnia br. z czterema półfinalistami.

Stypendystkami miasta Shenzhen zostały:

studentka pierwszego roku studiów drugiego stopnia na specjalności sinologia w Katedrze Studiów Azjatyckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka zamierza poświęcić roczny pobyt w Shenzhen na badania nad językiem chińskim biznesowym, ponieważ planuje między innymi stworzenie chińsko-polskiego słownika handlu międzynarodowego;

doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki stypendium Miasta Shenzhen, laureatka planuje między innymi przeprowadzenie badań poświęconych zjawisku migracji z krajów Zachodu do Chin.

Na liście rezerwowej jest studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (kierunek: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze). Dwa stypendia Shenzhen Universiade International Scholarship Foundation zostały przeznaczone dla kandydatów z Poznania w 2013 r. z okazji 20-lecia współpracy partnerskiej obu miast. Dzięki negocjacjom podjętym przez zastępcę prezydenta Poznania Dariusza Jaworskiego i dyrektora Wydziału Oświaty Przemysława Foligowskiego w czasie wyjazdu roboczego do Shenzhen, w listopadzie 2013 r., stypendystki z Poznania zwolnione zostały z opłat za studia. Ustalenia te zostały potwierdzone i sformalizowane w umowie podpisanej przez władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu w Shenzhen, w czasie wizyty w Poznaniu Mera Shenzhen wraz z delegacją, która miała miejsce 20-21 marca br.

Więcej wiadomości z Poznania jest :TUTAJ

Data dodania artykułu: 2014-04-13
Autor artykułu: źródło -www.poznan.pl
stat4u