SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda odwiedził Straż Graniczną
17 stycznia w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywał z roboczą wizytą wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewodę i jego pełnomocnika Jarosława Babalskiego przywitali: Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot wraz z zastępcami.

Wojewoda odwiedził w CSSG pracownie, w których realizowane są szkolenia z zakresu kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, weryfikacji autentyczności dokumentów, działań na pokładzie statku powietrznego oraz polową bazę szkoleń minersko-pirotechnicznych. Uczestnicy spotkania zwiedzili Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Kętrzynie, gdzie zapoznali się z infrastrukturą oraz specyfiką pracy poszczególnych sekcji. Wojewoda warmińsko-mazurski obejrzał również wystawę prac malarskich 17-leniej obywatelki Rosji narodowości czeczeńskiej.

Na zakończenie zaprezentowano specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG w bezpośredniej ochronie granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim.

Spotkanie robocze miało na celu zapoznanie się ze sprzętem służącym do kontroli ruchu granicznego oraz ochrony tzw. „zielonej” granicy państwowej w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Data dodania artykułu: 2018-01-21
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u