SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowe auta dla strażaków
Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie dysponuje już tzw. ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym. Jego koszt to ponad milion złotych. Z kolei ochotnicy ze Swarzewa otrzymali tzw. lekki samochód ratowniczo – gaśniczy, którego wartość to blisko pół miliona złotych.

Uroczystość przekazania kluczyków odbyła się dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. Uczestniczył w niej Dariusz Drelich, wojewoda Pomorski.

Pieniądze na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Władysławowo pochodziły z : Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego (408 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (150 tys. zł), Miasta Władysławowo (450 tys. zł) i środków własnych OSP (16,5 tys. zł) . Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Swarzewo sfinansowany został przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ( 250 tys. zł) i Gminę Puck ( 225 tys. zł).

Przypomnijmy, że wczoraj nowe wozy ratowniczo - gaśnicze otrzymali ochotnicy z OSP w Brodnicy Górnej (gmina Kartuzy), Pomieczynie (gm. Przodkowo), Mojuszu (gm. Sierakowice) i Leźnie (gm. Żukowo), 19 stycznia - średni samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymała OSP w Starogardzie Gdańskim., w grudniu ub. r. OSP w Jantarze, Nowej Kościelnicy, Nowym Dworze Gdańskim oraz Lubieszewie. Z kolei w listopadzie ub.r. sprzęt i mundury trafiły do ochotników z OSP w Sulęczynie.

Data dodania artykułu: 2018-01-25
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u