SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,V Konwent Morski w Toruniu
Szkolnictwo morskie a także żegluga morska i śródlądowa – były tematem piątego Konwentu Morskiego. W posiedzeniu wzięli udział m.in. m.in. reprezentujący KPRP Adam Kwiatkowski, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, parlamentarzyści, przedstawiciele AMW oraz przemysłu stoczniowego.

Chcemy stwarzać warunki do tego, żeby ta gospodarka się odbudowywała. Mamy świadomość, że to nie jest proces, który będzie bardzo szybki i łatwy (...). Powołaliśmy ponownie po 8 latach nieistnienia Ministerstwo Gospodarki Morskiej, żeby pokazać, że jest to jeden z naszych priorytetów – podkreślił Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Jak powiedział Jerzy Materna, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej rząd przewiduje zainwestowanie ponad 100 mld zł w żeglugę morską i śródlądową.

Podczas spotkania wręczono Arkadiuszowi Dworzakowi - sekretarzowi generalnemu Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - Srebrnego Krzyża Zasługi. Odznaczenie przyznał Prezydent RP na wniosek Wojewody Pomorskiego.

Data dodania artykułu: 2018-02-05
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u