SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kadrą skoczków narciarskich
Chciałem wszystkim panom bardzo serdecznie podziękować za to, że reprezentujecie Polskę, że skaczecie dla Polski – powiedział szef rządu podczas poniedziałkowego spotkania w KPRM z kadrą skoczków narciarskich przed rozpoczynającymi się w piątek zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Prezes Rady Ministrów stwierdził, że kadra skoczków narciarskich jest naszą ogromną nadzieją, która będzie reprezentować Polskę i zdobywać dla niej sukcesy. Jak mówił, jesteście dumą naszego całego kraju. Premier podziękował skoczkom za ich postawę patriotyczną, która widoczna jest poprzez symbole i znaki. Serdecznie dziękuję za wasze wielkie wysiłki, ponieważ wasza walka niezależnie, na którym miejscu się potem kończy, jest ogromnym wysiłkiem i wierzę, że dajecie z siebie wszystko tak jak i my tutaj dajemy z siebie wszystko, żeby Polska była coraz piękniejsza – stwierdził premier. W spotkaniu wziął udział cały sztab kadry z trenerem Stefanem Horngacherem, prezes PZN Apoloniusz Tajner, dyrektor-koordynator PZN od skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz oraz zawodnicy z liderem Pucharu Świata i podwójnym mistrzem olimpijskim z Soczi Kamilem Stochem.

Po wspólnym śniadaniu ze skoczkami narciarskimi i kadrą trenerską premier Mateusz Morawiecki udał się na uroczystość ślubowania polskiej reprezentacji olimpijskiej, która dziś wyleci na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pjongchangu.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu, w dniach 9–25 lutego 2018 roku. Gospodarz igrzysk został wybrany 6 lipca 2011 roku podczas 123. Sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) w Durbanie. Głównym miejscem igrzysk będzie gmina Daegwallyeong-myeon, największy ośrodek sportów zimowych w Korei Południowej.

Data dodania artykułu: 2018-02-06
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u