SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Knudel” już na powierzchni
Zatonął prawie miesiąc temu, akcja jego wydobycia z dna gdyńskiej mariny trwała kilkanaście dni, ale w końcu się udało. Jacht „Knudel” jest już na powierzchni. Teraz zostanie wyciągnięty przez dźwig i wyremontowany. Według założeń właścicieli jeszcze tego lata ma wrócić na wodę.

W środę późnym wieczorem jacht „Knudel” został wydobyty z dna gdyńskiej mariny. Akcja jego podnoszenia była długa i skomplikowana. Rozpoczęła się 29 stycznia, jednak nie zawsze wszystko szło po myśli właścicieli i firmy wydobywającej. Dlatego operacja zakończyła się sukcesem dopiero po kilkunastu dniach. Wczoraj też nie odbyło się bez nieprzewidzianych sytuacji. Podczas wydobywania „Knudla” złamały się maszty jachtu.

– Cieszę się, że się udało i wyciągnęliśmy jacht na powierzchnię. Maszty i tak miały być remontowane w tym roku. Teraz przestawimy go do nabrzeża z większą nośnością, organizujemy dźwig, transport ponadgabarytowy i przewieziemy go w miejsce, gdzie będzie remontowany – mówi Adam Wojciechowski, współwłaściciel jachtu „Knudel”.

Jacht podniesiono na specjalnych poduszkach powietrznych o dużej wyporności. Jednocześnie wypompowywano z niego wodę, żeby się podnosił. „Knudel” trafi do Rumii, gdzie będzie remontowany. Właściciele chcą, żeby jeszcze w tegoroczne lato jacht wrócił na wodę.

Data dodania artykułu: 2018-02-16
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u