SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Strażacy podsumowali rok w Szczecinie
W 2017 r. zachodniopomorscy strażacy wyjechali do zdarzeń prawie 20 tysięcy razy. Odnotowano ponad 6 tys. pożarów, ponad 12 tys. miejscowych zagrożeń oraz 1,2 tys. fałszywych alarmów. Średnio na każdy dzień przypadały 54 interwencje. Dziś komendanci straży pożarnej z całego województwa podsumowali ubiegły rok. W naradzie rocznej PSP, prowadzonej przez komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jacka Staśkiewicza uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

Jednostki ochrony przeciwpożarowej w województwie wyjeżdżały do zdarzenia średnio co 26 minut. Ilość interwencji plasuje nas na 12 miejscu w kraju pod względem ogólnej liczby zdarzeń.

Krajowy system ratowniczo-gaśniczy na terenie województwa zachodniopomorskiego w 2017 roku składał się z 26 jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP, 4 posterunków PSP, 185 jednostek OSP i 3 jednostek wojskowej ochrony przeciwpożarowej. System wspomagany był m.in. przez 254 jednostki OSP i 9 jednostek wojskowej ochrony przeciwpożarowej spoza krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Data dodania artykułu: 2018-02-20
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u