SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gdyńskie strażniczki miejskie w Pałacu Prezydenckim
Pięć strażniczek miejskich z Gdyni spędziło Dzień Kobiet w wyjątkowym towarzystwie. Zostały zaproszone do Warszawy i wzięły udział w spotkaniu z Pierwszą Damą. Odbyło się ono dzisiaj w Pałacu Prezydenckim. Agata Kornhauser-Duda z okazji Dnia Kobiet spotkała się z kobietami ze służb i formacji mundurowych. Prezydent Andrzej Duda, który na chwilę pojawił się na spotkaniu, życzył Paniom wszystkiego najlepszego.

Kobiety ze służb i formacji mundurowych z całej Polski wzięły dziś udział w spotkaniu z Pierwszą Damą. Odbyło się ono z okazji Dnia Kobiet w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród zaproszonych Pań było też pięć gdyńskich strażniczek miejskich: kierownik referatu Katarzyna Krampichowska, młodsza strażnik Małgorzata Listkowska, młodsza strażnik Anna Selonka, starsza inspektor Dorota Bilińska oraz starsza strażnik Sylwia Bonio-Kwiecień.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pierwszej Damy, która powitała zaproszone Panie i podkreśliła jak ważna jest ich służba.

– Szanowne Panie, bardzo się cieszę, że możemy się dzisiaj spotkać. Mam nadzieję, że będziemy mogły porozmawiać po pierwsze o tej dokonującej się jednak rewolucji, jeśli chodzi o rolę kobiet, a także podejmowanych przez nie zadań w sprawach bezpieczeństwa, ale także o takich codziennych sprawach, może problemach, wyzwaniach, które przed Paniami stoją. Przede wszystkim chciałam Paniom powiedzieć, że uważam, że poświęcenie Pań, ofiarność na służbie, ale także przeobrażanie macierzystych jednostek zasługują na słowa najwyższego uznania i na wielkie podziękowania – mówiła podczas spotkania Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama mówiła też o roli kobiet w służbach i formacjach mundurowych.

– Teraz panuje prawie powszechne przekonanie, że płeć żołnierza, funkcjonariusza, strażaka, strażnika nie ma żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o jakość wykonywanej przez niego służby. A przecież kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość w działaniu, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka, co nie jest bez znaczenia. Również w naszym kraju obserwujemy wzrost udziału kobiet w życiu publicznym. Myślę, że już nikogo nie dziwi kobieta w mundurze. Dzięki takiej silnej motywacji kobiet do podejmowania tego rodzaju wyzwań, sprawy bezpieczeństwa przestały być domeną tylko i wyłącznie mężczyzn – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Później zaproszone Panie miały okazję osobiście porozmawiać z Pierwszą Damą i zrobić sobie z nią wspólne zdjęcie. Na zakończenie spotkania pojawił się Prezydent Andrzej Duda, który życzył Paniom wszystkiego najlepszego.

Data dodania artykułu: 2018-03-08
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u